Ogólnopolski Zjazd Organizatorów Orszaków Trzech Króli

Dnia 4 marca 2023 roku przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Wodyńskiej (Zbigniew Redosz, Krystyna Piwowarczyk, Teresa Kiełczykowska, Ewa Osiak) wzięli udział w Ogólnopolskim Zjeździe Orszaków Trzech Króli, który odbył się  w Warszawie.

O godzinie 1000 przybyłe delegacje powitał Piotr Giertych- przewodniczący fundacji Orszak Trzech Króli, który poprosił biskupa Jana o Słowo Boże i błogosławieństwo zebranych. Następnie pan Piotr w formie prezentacji przedstawił przebieg orszaków z różnych miejsc w Polsce i na świecie oraz podał dane statystyczne dotyczące tegorocznego orszaku. Omówił również jakie działania podejmie fundacja w związku z organizacją kolejnego Orszaku. W czasie przerwy kawowej mogliśmy degustować pyszne wypieki z różnych regionów Polski.

O godz. 1200  wspólnie odmówiliśmy modlitwę Anioł Pański, którą poprowadził jeden z uczestników zjazdu. Następnie rozpoczęła się druga najbardziej oczekiwana część, a mianowicie prezentacja poszczególnych delegacji oraz dzielenie się swoimi sukcesami, ciekawostkami i problemami związanymi z organizacją Orszaku Trzech Króli. Z naszej delegacji dyplom odebrał Zbigniew Redosz, a Ewa Osiak powiedziała kilka zdań o dziesiątym już Orszaku odbytym w Wodyniach.

O godz. 1400 uczestnicy zjazdu udali się na obiad, po którym wspólnie  z przewodnikiem zwiedzali muzeum św. Jana Pawła II i bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Przypomnieliśmy sobie sylwetki dwóch Wielkich Polaków, przedstawionych w nowoczesny i bardzo ciekawy sposób. Mieliśmy również okazję zwiedzić samą Świątynię Opatrzności Bożej, która pomimo iż jest w budowie, nadal szokuje swą wielkością oraz ogromem prac dotychczas wykonanych.

Szczęśliwi i wzruszeni późnym wieczorem wróciliśmy do Wodyń. W tym miejscu serdeczne podziękowania kierujemy w stronę pana Pawła Popek, naszego kierowcy, który zadbał o nasze bezpieczeństwo w trakcie podróży.