1 marca- Narodowy Dzień Żołnierzy Niezłomnych

1 marca, jak co roku, obchodziliśmy ten dzień uroczyście.

W niedzielę w Gminie Wodynie z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Wodyńskiej przy udziale Wójta Gminy Wodynie, Światowego Związku Żołnierzy AK Koło Wodynie, OSP w Wodyniach i Oleśnicy, dyrekcji Zespołu Szkół w Wodyniach, nauczycieli i uczniów, przedstawicieli Grupy Rekonstrukcyjnej oraz wszystkich zebranych na Mszy Świętej odprawionej przez Krzysztofa Buczyńskiego – proboszcza Parafii Św. Piotra i Pawła w Wodyniach odbyły się uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych".

Uczniowie klasy IV naszej szkoły pod czujnym okiem pani Wiesławy Urbanek zaprezentowały program artystyczny poświęcony żołnierzom, po czym chorąży WP Zbigniew Redosz odczytał Apel Poległych. Po mszy świętej uformował się pochód, który przemaszerował pod Pomnik Żołnierzy Niezłomnych znajdujący się w Parku Podworskim, by złożyć kwiaty i zapalić znicze.

Po uroczystości poświęconej pamięci Żołnierzy Niezłomnych, odbyło się zebranie zarządu i członków TPZW. Podczas spotkania nowy prezes zarządu, Marian Pliszka przedstawił plan działań na nadchodzącą przyszłość.

– Zapadła uchwała w sprawie powołania Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wodyniach.

– Powołano Społeczny Komitet Budowy Ołtarza Polowego na Cmentarzu Parafialnym w Wodyniach.

– Wyznaczono opiekunów pomników, znajdujących się w Wodyniach.

– Aby działalność TPZW przebiegała sprawnie utworzono zespoły tematyczne: statutowo- programowy, redakcyjny, historyczny, ekologiczny, kulinarny (kawiarenka).

Prezes TPZW złożył podziękowania za przygotowanie i przeprowadzenie uroczystości 1 marca.

Na dzień 21 marca 2020 r. zaplanowano akcję sadzenia 100 drzew miododajnych na stulecie Bitwy Warszawskiej 1920 r. w celu utworzenia Alei Bitwy Warszawskiej.