RADOSNE PRZEŻYWANIE ŚWIĘTA OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

PO RAZ DRUGI W WODYNIACH RADOSNE PRZEŻYWANIE ŚWIĘTA OBJAWIENIA PAŃSKIEGO.
Idąc za przykładem ubiegłorocznych obchodów święta Trzech Króli, organizatorzy tego wydarzenia czynili starania by podtrzymać tą tradycję w parafii Wodynie również w tym roku. Dzięki inicjatywie i zaangażowaniu Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Wodyńskiej i Proboszcza parafii ks. Skolimowskiego,
6 stycznia 2015r przed mszą świętą, odbył się uroczysty orszak, który przeszedł główną ulicą Wodyń i zgromadził znaczną część parafian i przybyłych gości. Trzej królowie, przystrojeni w kolorowe szaty prowadzili orszak jadąc w zaprzęgach konnych, za nimi podążali aniołowie, pastuszkowie i tłum wiernych, śpiewających kolędy. Dostojności całej uroczystości dodawali strażacy z OSP Wodynie, którzy w odświętnych mundurach stanowili eskortę królewską, a jednocześnie razem z funkcjonariuszami policji czuwali nad bezpieczeństwem zgromadzonych . Kiedy orszak dotarł na dziedziniec kościoła wszyscy jego uczestnicy wzięli udział w uroczystej mszy świętej. Podczas homilii Proboszcz nawiązał do uroczystego orszaku i podkreślił, że przez uczestnictwo w nim dajemy świadectwo swojej wiary i manifestujemy przynależność do Kościoła Katolickiego.
Zgromadzeni na mszy mieli okazję wysłuchać krótkiego występu w wykonaniu królów, aniołów, pastuszków, którzy pod przewodnictwem pani katechetki ze Szkoły Podstawowej w Wodyniach przybliżyli genezę obchodów święta Trzech Króli. Po mszy świętej ks. proboszcz podziękował organizatorom i uczestnikom za zaangażowanie i wyraził nadzieje, że ta tradycja zostanie podtrzymana i z roku na rok przyciągnie coraz większą rzeszę wiernych.

Relacja video.

Galeria:

/>