Ogólnopolski Zjazd Orszaków 2018

Grupa członków Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Wodyńskiej wyjechała dzisiaj do Warszawy, by zdać relację z organizacji Orszaku Trzech Króli Anno Domini 2018.

Plan dnia przedstawiał się następująco:

– podsumowanie Orszaku 2018
– Orszak w Afryce
– przerwa kawowa
– Anioł Pański
– plany na przyszłość (hasło OTK 2019, RIO, obozy rycerskie, spotkanie w Częstochowie)
– wręczenie dyplomów
– obiad (Centralna Biblioteka Rolnicza, ul. Krakowskie Przedmieście 66)
Tradycyjnie, swoją obecnością zaszczycił nas JE Ks. Kard. Kazimierz Nycz.. Z racji tego, że 04.03 były imieniny Ks. Kard. Kazimierza Nycza odśpiewaliśmy gromkie sto lat i indywidualnie składaliśmy życzenia. Nasza grupa również w imieniu TPZW złożyła serdeczne życzenia. Atmosfera jaka panowała podczas spotkania była radosna, niosąca wiedzę i doświadczenie dla uczestników spotkania, a opowieści często wywoływały śmiech na sali, zawiązały się nowe znajomości, które może zaowocują wspólnymi działaniami.
Po obiedzie zostaliśmy zaproszeni na konferencję „MOC WIARY – PRZEKAŻ DALEJ! " W tym roku ulicami miast i miasteczek, wsi przemaszerowało 664 orszaków i już są zgłoszenia na 2019 rok, a założyciel pierwszego orszaku pan Piotr Giertych jest pełen podziwu dla dzieła jakie powstało przez 10 lat. Pani Jolanta Skwarek, chociaż drobnej postury jest filarem dla organizatorów, wspierając i udzielając cennych wskazówek- dziękujemy za wszystko licząc na owocną współpracę w przyszłym roku.

 

gallery