Książka Krystyny Bachanek już dostępna!

Najnowsza publikacja Krystyny Bachanek pt. "Spalone marzenia. Kamieniec, Wodynie, Ziemia Siedlecka" jest już dostępna w bibliotekach naszego regionu. Autorka zebrała wspomnienia mieszkańców Kamieńca opowiadające o tragicznym wydarzeniu pacyfikacji miejscowości: Kamieńca, Czajkowa i Kaczor w maju 1944 roku przez żołnierzy niemieckich.

Radio ESKA Siedlce przygotowała materiał radiowy dostępny pod linkiem: Radio ESKA Siedlce o publikacji "Spalone marzenia"

Jest to opoowieść o tragicznym okresie II wojny światowej i czasach powojennych, w których przyszło wzrastać Krystynie Bachanek. Pomimo dramatycznych wspomnień Autorka ukończyła studia i został nauczycielką historii sztuki w warszawskich szkołach. Przez lata kształciła młodych artystów, prowadziła pracownie artystyczne oraz grupy artystyczne. Młodzi artyści, pod kierunkiem Krystyny Bachanek, przygotowali kilkanaście obrazów o historii Polski i przekazali je do Muzeum w Detroit.

Obrazy Krystyny Bachanek znajdują się w kilkudziesięciu państwach na całym świecie, m.in. w USA, Kanadzie, Australii, Watykanie (na prośbę Papieża Jana Pawła II namalowała dla Niego obraz). 

Jest prezesem Zarządu Głównego Stowarzyszenia Marynistów Polskich zrzeszających artystów związanych z tematyką morską. 

Książka "Spalone marzenia. Kamieniec, Wodynie, Ziemia Siedlecka" dostępna jest w bibliotekach w regionie m.in. w:

– Bibliotece Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach wraz z filiami,

– Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siedlcach, 

– Bibliotece Publicznej m. st. Warszawy Bibliotece Głównej Województwa Mazowieckiego,

– Gminnej Bibliotece Publicznej w Wodyniach,

– bibliotekach szkolnych w Wodyniach, Seroczynie, Rudzie Wolińskiej, Kotuniu oraz na terenie Gminy Siedlce.

Publikacja jest trzecią częścią cyklu wydawniczego pn. "Dziedzictwo Ziemi Wodyńskiej:. Dotychczas ukazały się: 1. "Ziemia Wodyńska – Historia – Ludzie" Stanisława Śledańskiego, 2. "Cmentarz wojenny w Woli Wodyńskiej" Stanisława Śledańskiego, a w przygotowaniu są kolejne części: czwarta i piąta. 

2 1