IX Orszak Trzech Króli

Od 2009 roku Orszaki Trzech Króli stanowią w Polsce tradycyjny element obchodów uroczystości Objawienia Pańskiego. 6 stycznia 2022 roku, z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Wodyńskiej już po raz dziewiąty zorganizowano Orszak w Parafii Wodynie. Uczestników tegorocznego pochodu prowadziła gwiazda betlejemska niesiona przez Kamila Adamiaka, tuż za nią podążali aniołowie, pasterze i licznie zgromadzeni mieszkańcy w asyście policji oraz druhów OSP Wodynie.

Wszyscy towarzyszyli w drodze Trzem Królom, w których role wcielili się: Wojciech Pliszka, Sylwester Redosz oraz Daniel Groszkowski.  Po dotarciu do świątyni odbyły się krótkie jasełka, nad których przebiegiem czuwała Pani Ewa Osiak. W tym roku w postacie Świętej Rodziny wcielili się: Małgorzata Gajowniczek i Antoni Kowalczyk, których uroczyście powitała przedstawicielka aniołków Malwina Pawłowska. Szymon Adamiak i Michał Szostek złożyli hołd jako pasterze, a Weronika Adamiak w imieniu całej wspólnoty dzieci poprosiła Jezusa o potrzebne łaski na rok 2022. Całą uroczystość uświetnili parafianie śpiewając kolędy, które intonował p. organista Bogdan Wierzbicki. Po jasełkach ks. proboszcz Krzysztof Buczyński odprawił Mszę Świętą i w czasie homilii wyjaśnił istotę Uroczystości Objawienia Pańskiego oraz podkreślił jej znaczenie misyjne. Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wodyńskiej z prezesem Marianem Pliszką na czele po raz kolejny kultywowało tradycję i nawiązywało do wydarzeń związanych z narodzeniem Jezusa Chrystusa. Na koniec zrobiono grupowe zdjęcie upamiętniające tegoroczny orszak, a zebrani zostali zaproszeni na następny rok.

„Dzień dziś wesoły!” – niech to hasło tegorocznego Orszaku Trzech Króli stale towarzyszy nam w nadchodzącym Nowym Roku, zachęcając do radości oraz przypominając, że święta Bożego Narodzenia, jeśli przeżywamy je głęboko, powinny pozostawiać w naszym życiu radość oraz optymizm.